| Product Name | Recessed Power Strip Flush Mount Desk Outlet |
|---|---|
| Functions | 3 American Outlets, 1.8 Meter Of Female Plug And Male Plug |
| Product Material | Alloy Faceplate +plastic Bottom |
| Product Size | 180mm(Length)*80mm(Width)*60mm(height) |
| Hole Size | 162*52mm |
| Product Name | Under Mounted Desk Socket |
|---|---|
| Functions | 3 Power Outlets + USB 20W Charging+ Power Cord |
| Product Material | Alloy+ ABS Plastic |
| Product Size | 222(Length)*25*(width)*54(height)mm |
| Application | Home/office/stand Up Desk/lift Desk/electrical Desk |
| Product Name | Under Mounted Desk Socket |
|---|---|
| Functions | Accept Customize, 2 Schuko EU Socket+ 20W USBA+C Charge Port |
| Product Material | Alloy Shell House |
| Product Size | 222mm (L) * 60mm (W) * 40mm (H) |
| Application | Home/office/stand Up Desk/lift Desk/electrical Desk |
| Product Name | Recessed PD 30W USB C Port |
|---|---|
| Certification | CE ROHS |
| Material | Top Temperataed Glass+fire Resistant Abs Material |
| Hole Size | 82mm Dia |
| Use Accassion | Fits Most Desks And Tables,couch,sofa, Any Furnitures In Office,home,school,hotel,commerical |
| Product Name | Modern Office Desk Outlet Type G UK Outlet |
|---|---|
| Functions | 15W QI Charger+ 2 Power Outelts+ 10W USB Charge+ 2 CAT6 LAN |
| Product Material | Alloy Face Plate+ Metal Base |
| Product Size | 350x100*65mm |
| Hole Size | 333*70mm |
| Product Name | Modern Office Desk Outlet Type G UK Outlet |
|---|---|
| Functions | 15W QI Charger+ 2 UK Power Outelts+ 20W USB Charge+ 1 CAT6 LAN +1 HDMI |
| Product Material | Alloy Face Plate+ Metal Base |
| Product Size | 420x100*65mm |
| Hole Size | 404*70mm |
| Product Name | Desk Grommet Power Outlet |
|---|---|
| Functions | 1 Universal+ 20W QC3.0 USB Charge |
| Material | Alloy Faceplate+ ABS Bottom Base |
| Certification | CE/ROHS/UKCA/UL/CUL/SAA/ETL |
| Hole Size | 80mm Dia |
| Product Name | Desk Clamp Power Strip |
|---|---|
| Functions | 3 French Power Outlets+ USBA+C 20W Charge+ 1 Power Switch |
| Product Material | Alloy Material + Plastic Material |
| Product Size | 269(Length)*80(width)*160(Height) |
| Max Desk Thickness | 40mm |
| Product Name | Embedded Desk Charger |
|---|---|
| Functions | 1 Universal+ 20W QC3.0 USB Charge |
| Material | Alloy Faceplate+ ABS Bottom Base |
| Certification | CE/ROHS/UKCA/UL/CUL/SAA/ETL |
| Hole Size | 80mm Dia |
| Product Name | Sleek Aluminium Desk Edge Power Unit |
|---|---|
| Functions | 2 American Power Outlets+ 2USBA+1USBC 20W Charge |
| Product Material | Alloy Material |
| Max Desk Thickness | 45mm |
| Application | Any Desks/stand Up Desk/lift Desk/electrical Desk |